傅增湘
09.10.1872 China - 20.10.1949 China
20143
5 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
4
1 Werk von 傅增湘
13 Tage | Bonhams Hong Kong
FU ZENGXIANG
Lot 142
Calligraphy in Regular Script
, 1939
Ink on paper, hanging scroll
€3.600 - 5.900
Gemerkt