Robert Therrien
1947 - 2019
7590
7 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
3
Skulptur / Objekt:
4
2 Werke von Robert Therrien
11 Tage | Sotheby's New York
Robert Therrien
Lot 285
Untitled (Broken Arch)
, 1984
oil on canvas board mounted on panel
€19.000 - 28.000
11 Tage | Sotheby's New York
Robert Therrien
Lot 286
Untitled (Chapel)
, 1986
bronze
€19.000 - 28.000
Gemerkt