Maurycy Medrzycki
1890 Łódź - 1951 Saint-Paul-de-Vence
21398
7 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
6
3 Werke von Maurycy Medrzycki
14 Tage | Desa Unicum
Maurycy Medrzycki
Lot 10
Landscape from the South of France, lata 30. XX w
oil/canvas
€9.300 - 14.000
14 Tage | Desa Unicum
Maurycy Medrzycki
Lot 8
Pejzaż z Saint-Paul-de-Vence, circa 1948
oil/canvas
€8.100 - 12.000
14 Tage | Desa Unicum
Maurycy Medrzycki
Lot 9
Bukiet róż
, 1921
oil/canvas
€7.000 - 9.300
Gemerkt