Samuel Thomas Gill
1818 - 1880
11893
8 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
7
2 Werke von Samuel Thomas Gill
3 Tage | Bonhams
Samuel Thomas Gill
Lot 43
Stockman by a Creek
, 1873
watercolour and pencil on paper
€3.000 - 4.300
3 Tage | Bonhams
Samuel Thomas Gill
Lot 44
Midday rest
, 1864
€12.000 - 18.000
Gemerkt