William George Gillies
1898 - 1973
8795
5 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
3
5 Werke von William George Gillies
11 Tage | Bonhams Los Angeles
Sir William George Gillies CBE LLD RSA PPRSW RA
Lot 72
Lothian Landscape
€5.800 - 8.200
11 Tage | Bonhams Los Angeles
Lot 73
Esperston, Midlothian
oil on board
€1.200 - 1.800
11 Tage | Bonhams Los Angeles
Lot 74
Dax
oil on board
€2.300 - 3.500
11 Tage | Bonhams Los Angeles
Lot 75
Sheep Pen
watercolour and pencil
€820 - 1.200
Gemerkt