Bai Xueshi
1915 - 2011
3763
17 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
17
China
3 Werke von Bai Xueshi
7 Tage | China Guardian Auctions Co., Ltd.
BAI XUESHI
Lot 2475
FLOWER BY WATRERFALL
ink and colour on paper
€2.600 - 5.100
BAI XUESHI
Lot 2313
VERDANT MOUNTAIN
ink and colour on paper
€6.400 - 10.000
BAI XUESHI
Lot 2314
SAILING FROM GORGE
ink and colour on paper
€10.000 - 15.000
Gemerkt