Wang Fu'an
1880 - 1960
3322
15 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
15
China
2 Werke von Wang Fu'an
8 Tage | China Guardian Auctions Co., Ltd.
WANG FU'AN
Lot 2621
CALLIGRAPHY IN CLERICAL SCRIPT
€19.000 - 32.000
9 Tage | China Guardian Auctions Co., Ltd.
Wang Fuan
Lot 2726
Calligraphy in Regular Script
ink on paper
€1.000 - 1.500
Gemerkt