SHAOSHI ZHANG
1913 - 1991
17910
5 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
5
China
13 Werke von SHAOSHI ZHANG
19 Tage | Bonhams Los Angeles
Zhang Shaoshi
Lot 6
Azalea
Ink and colour on paper, mounted for framing
€240 - 370
19 Tage | Bonhams Los Angeles
Zhang Shaoshi
Lot 7
Peony
€240 - 370
19 Tage | Bonhams Los Angeles
Zhang Shaoshi
Lot 8
Osmanthus
€180 - 280
19 Tage | Bonhams Los Angeles
Zhang Shaoshi
Lot 9
Plum bossom
€180 - 280
Gemerkt