Wang Xuetao
1903 - 1982
1934
53 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
52
China
20 Werke von Wang Xuetao
7 Tage | China Guardian Auctions Co., Ltd.
WANG XUETAO
Lot 2203
PLUM AND STARLING
ink and colour on paper
€13.000 - 19.000
WANG XUETAO
Lot 2204
CAMELLIA AND STARLING
ink and colour on paper
€10.000 - 15.000
WANG XUETAO
Lot 2207
ROOSTER AND PEONY
ink and colour on paper
€7.700 - 13.000
WANG XUETAO
Lot 2206
ROOSTERS
ink and colour on paper
€6.400 - 10.000
Gemerkt