HUANG XING
1874 - 1916
1 Angebot
Aquarell / Zeichnung:
2 Werke von HUANG XING
8 Tage | China Guardian Auctions Co., Ltd.
Huang Xing
Lot 2835
Calligraphy in Regular Script
ink on paper
€1.000 - 1.500
Huang Xing
Lot 2796
Calligraphy in Running Script
ink on paper
€6.400 - 10.000
Gemerkt