Vu Cao Dam
1908 - 2000
329
53 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
4
Skulptur / Objekt:
11
28
Frankreich
9 Werke von Vu Cao Dam
13 Tage | Hindman
Vũ Cao Đàm
Lot 77
L'anneau de jade
, 1983
€47.000 - 66.000
13 Tage | Hindman
Vũ Cao Đàm
Lot 78
Le Serment
, 1965
€23.000 - 33.000
13 Tage | Hindman
Vũ Cao Đàm
Lot 76
Mother and Child
oil on silk laid to masonite
€56.000 - 75.000
22 Tage | Bonhams
Vu Cao Dam
Lot 1011
Le Poète
€33.000 - 45.000
Gemerkt