Dale William Nichols
1904 David City, Nebraska - 1995 Sedona, Arizona
3921
6 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
5
2 Werke von Dale William Nichols
11 Tage | Hindman
Dale Nichols
Lot 34
Arizona Landscape
, 1952
watercolor on paper
€1.900 - 3.800
18 Tage | Hindman
Dale Nichols
Lot 28
Farm in Winter
, 1955
oil on canvasboard
€7.500 - 11.000
Gemerkt