Kees van Dongen
1877 Delfshaven - 1968 Monte Carlo
90
66 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
5
23
29
Niederlande
2 Werke von Kees van Dongen
13 Tage | Sotheby's New York
Kees van Dongen
Lot 436
Kees Van Dongen, L'écharpe
, 1949
€140.000 - 233.000
15 Tage | Christie's New York
KEES VAN DONGEN
Lot 543
Le Peuplier
pastel on paper laid down on card
€14.000 - 19.000
Gemerkt