Laurence Stephen Lowry
1887 Manchester or Stretford - 1976 Glossop
88
71 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
19
25
27
8 Werke von Laurence Stephen Lowry
23 Tage | Sotheby's London
Laurence Stephen Lowry, R.A.
Lot 16
Family Group
, 1935
€291.000 - 407.000
23 Tage | Sotheby's London
Laurence Stephen Lowry, R.A.
Lot 14
Going to Work
, 1956
€1.400.000 - 2.100.000
24 Tage | Sotheby's London
Laurence Stephen Lowry, R.A.
Lot 193
People Standing About
, 1954
watercolour on paper
€58.000 - 82.000
24 Tage | Sotheby's London
Laurence Stephen Lowry, R.A.
Lot 195
Street View
pencil on paper
€14.000 - 21.000
Gemerkt