Jean Fautrier
1898 Paris - 1964 Châtenay-Malabry
234
60 Angebote
Aquarell / Zeichnung:
13
19
Fotografie:
Skulptur / Objekt:
3
21
Frankreich
2 Werke von Jean Fautrier
16 Tage | Grisebach GmbH
Jean Fautrier
Lot 65
, 1942
Brush and India ink in red and black pastel crayon on China paper
€4.000 - 6.000
16 Tage | Grisebach GmbH
Jean Fautrier
Lot 66
, 1942
€4.000 - 6.000
Gemerkt