Stand 04.05.2024
Carl-Henning Pedersen
Lot 583
Watercolour on paper
31 x 47 cm
Lot 583
Watercolour on paper
31,0 x 47,0 cm
Schätzpreis:
kr 10.000 - 12.000
€ 1.300 - 1.600
Auktion: -12 Tage
Bruun Rasmussen Kunstauktioner A/S
Auktion: 07.05.2024
Auktionsnummer: 1007788
Auktionsname: Modern art and design
Signed chp El Quseirr, 2004
Signed chp El Quseirr, 2004
9 weitere Werke von Carl-Henning Pedersen
2 Tage | Bruun Rasmussen Kunstauktioner A/S
Carl-Henning Pedersen
666
Composition
Lithograph in colours
ab € 270
Carl-Henning Pedersen
747
“Fugl Føniks”
Color lithograph
ab € 340
Carl-Henning Pedersen
663
“Historien om en moder”
Lithograph in colours
€ 270 - 400
9 Tage | Bruun Rasmussen Kunstauktioner A/S
Carl-Henning Pedersen
589
Landscape
Watercolour on paper
€ 1.100 - 1.300
Carl-Henning Pedersen
629
“Vanddråben”
Lithograph in colours
ab € 270
Carl-Henning Pedersen
784
“Sneglen og rosentræet”
Lithograph in colours
ab € 270
Carl-Henning Pedersen
787
Composition from H
Lithograph in colours
ab € 270
Carl-Henning Pedersen
686
Figure
Bronze
€ 1.600 - 2.000
Carl-Henning Pedersen
790
“Historien om en moder”
Lithograph in colours
ab € 270
Carl-Henning Pedersen
COBRA
Gemerkt